Discover more on the Rolex watches
SK

História prestížnej švajčiarskej hodinárskej a klenotníckej značky Chopard, ktorá sa začala písať v roku 1860, je plná dobrodružstva a priekopníckej odvahy. Ich neodškriepiteľným prvenstvom je rozhodnutie uvoľniť diamanty z pút. 

Viac o značke

História prestížnej švajčiarskej hodinárskej a klenotníckej značky, ktorá sa začala písať v roku 1860, je plná dobrodružstva a priekopníckej odvahy. Jej budúcnosť zachránili nemeckí manželia Karin a Karl Scheufeleovci a dodnes zostala v rukách tejto rodiny ako nezávislá manufaktúra.

Najznámejšou kolekciou hodiniek a šperkov Chopardu je Happy Diamonds, v ktorej sa vďaka rovnomennému unikátnemu systému osadenia môžu diamanty voľne pohybovať pod zafírovým sklíčkom. Ešte viac tak vyniká ich žiarivá krása. Pri výrobe hodiniek aj šperkov Chopard používa výlučne diamanty s najvyššou čistotou – IF a VVS1. V hodinkách sa spoločnosť čoraz viac zameriava na produkciu vlastných kalibrov, ktoré sú označené iniciálami zakladateľa L.U.C.

Ďalšie populárne kolekcie značky sú Happy Emotion, Happy Sport, či kolekcia hodiniek a doplnkov Mille Miglia, venovaná týmto pretekom. Chopard je okrem niekoľkých športových a charitatívnych aktivít tiež partnerom filmového festivalu v Cannes a každoročne odovzdávané ocenenie – Zlatá palma pochádza práve z ich dielne.

www.chopard.com

Wishlist