Discover more on the Rolex watches
SK
SIHH 2019: Keď funkčnosť definuje dizajn - Ulysse Nardin Freak X

Viac ako jeden postoj, eXploring (skúmanie) sa stalo heslom Ulysse Nardin!

Zbrusu nový manufaktúrny flying carrousel rotujúci okolo vlastnej osi bez ciferníka a bez ručičiek. Freak, najodvážnejšia kolekcia Ulysse Nardin, prichádza s novým dizajnom, ktorý je diktovaný funkciou. Freak X nie je len dobrodružstvo, je to výzva!

Homér pred viac ako 3000 rokmi opísal dobrodružstvá Odysea, jeho príbeh nepodlieha času. V duchu nadčasového epického príbehu o Odysovi je Ulysse Nardin v čele hodinárskeho umenia: hodinky nie sú len prostriedok na meranie času, je to spôsob života.

So začiatkom roka 2019 prichádza UIysse Nardin s X faktorom v hodinkách. Dvadsiateštvrté písmeno gréckej abecedy –X– reprezentuje chromozóm, generáciu či umiestnenie pokladu na mape, X označuje aj akékoľvek neznámo, nešpecifikovaný alebo premenlivý faktor. Freak X stelesňuje odvahu a tvorivosť. Oslovuje tých, ktorí majú odvahu a sú ochotní vystúpiť z davu. Ste pripravení?

Freak X napriek tomu, že má mnohé z estetických a funkčných prvkov známe z predošlých modelov, vydáva sa do nezmapovaného územia. S veľkosťou puzdra 43-mm je ľahšie čitateľný i ovládateľný.

Freak X je poháňaný carouselom, ktorý je však jednoduchší, odvážnejší a má menej kolies. Nemá žiadny číselník ani ručičky - centrálny mostík funguje ako minútová ručička a jedno z kolies ukazuje hodiny. Vo vnútri je zreteľne viditeľná jedna z najvýraznejších inovácií Freak Vision: super-ľahká kremíková technológia. Nový strojček pod názvom UN-230 predstavuje spojenie toho najlepšieho z manufaktúrnych kalibrov UN-118 a UN-250. Puzdro je zaoblené s novými líniami. Nový Freak X je dostupný v titáne, ružovom zlate, čiernom DLC alebo Carboniu®.

Freak X vyjadruje záväzok Ulysse Nardin rozširovať a obohacovať svoje kolekcie tým, že zdvíha hodinárstvo na stupeň X.

https://bit.ly/2VTwXR2

Wishlist