Discover more on the Rolex watches
SK
KRÁĽ NÁMORNÍCTVA
Nezávislá švajčiarska manufaktúrna dielňa Rolex predstavuje novinku, na ktorú sa čakalo celý rok. Vkusné, športové a aj technické hodinky Rolex Yacht-Master v 18-karátovom Everose zlatom puzdre s čiernou keramickou lunetou odolnou voči poškriabaniu a s úplne novým kaučukovým náramkom Oysterflex.

Tento náramok, ktorý bol vyvinutý a patentovaný v Rolexe, nie je z prírodného kaučuku. Dôvod, prečo Rolex nepoužil na Yacht-Mastroch kaučuk už predtým je ten, že oceľ bola vždy odolnejšia. Teraz sa im však podarilo vyvinúť materiál, ktorý je vkusný a pohodlný, ale zároveň aj odolný a trvácny ako oceľ. Jedným z najzaujímavejších prvkov náramku je, že na jeho spodnej časti sú vytvorené drážky, ktoré pripomínajú plutvy a sú navrhnuté tak, aby vytvárali akýsi vankúš. Vďaka tomu získate pár milimetrov remienka navyše, čo pomôže ventilácii vzduchu najmä v horúcich dňoch, aby sa vám nepotila ruka.

Odolná keramická luneta čiernej farby, ktorá je akýmsi poznávacím znamením Yacht-Mastrov s vyvýšenými číslami, tak naberá na kontraste medzi čierno-matným pozadím a vysoko leštenými číslicami. Čierny ciferník pre tento model krásne kontrastuje so širokými luminiscenčnými ručičkami, z ktorých vyžaruje v tmavých hlbinách modrá žiara. Ponúka tak vynikajúcu čitateľnosť za denného svetla a aj v tme.

Novinka z Bazileja prichádza v dvoch prevedeniach - v 37 mm a 40 mm puzdre z ružového zlata. Oyster puzdro, symbol vodotesnosti, je garantovaný do hĺbky 100 metrov. Tohto námorníckeho borca poháňa manufaktúrny kaliber s najmodernejšími konštrukčnými prvkami a 55-hodinovou rezervou chodu. Rolex nám pri predstavení tohto modelu opäť potvrdil, prečo sa všetci o túto značku bijú a prečo patrí medzi top najpredávanejšie značky sveta.

Wishlist